2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde

> 2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde
Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle artık yaşamımız çoğunlukla iç mekânlarda geçiyor. Dolayısıyla 2021 iç dekorasyon trendlerinde de doğaya olan özlemimiz ön plana çıkmakta. Polisan Kansai Boya bu senenin kartelasında mavi, yeşil, sarı gibi doğadan ilham alan renklerin hâkim olacağına dikkat çekiyor.

Zamanımızın çoğunu evimizde geçirdiğimiz ve doğadan uzak kaldığımız bir dönemde tasarımlar, malzemeler ve dokular doğanın gücüne uyarlanarak doğa ile bir sinerji içerisinde çalışmaya odaklanıyor. Pandemiyle beraber teknolojinin hayatımızın tüm alanlarında etkisini hissettirmesi sonucu dünyada doğaya dönüş akımı hissediliyor. “Gülen Boya” marka vizyonuyla, evlerini yenilemek isteyenlere gülümseten çözümler sunan Polisan Kansai Boya, 2021’in en trend renklerini açıklıyor…

Gri; Pandemiyi Sarı; Umudu Sembolize Ediyor
Koranavirüs salgını, hayatımızın her alanına yansıdığı gibi renk seçimlerinde de etkisini gösterdi. Her yıl tek bir rengi ön plana çıkaran Pantone, bu sene iki rengi birden yılın rengi ilan etti. Covid-19 dönemini çağrıştıran “Ultimate Gri” insanlığın bu salgına karşı verdiği mücadeleye gönderme yapıyor. “Illuminating Sarı” ise; iyimserliğin rengi olarak gelecek günlere umut veriyor. Hardal sarısı ve yoğun sarılar, 2021 dekorasyonunda en çok öne çıkan renklerden.

Yeşil Tonları İç Mekânlara Güven Duygusu Veriyor
Huzur veren, sakinleştirici ve iyileştirici özellikleriyle ön plana çıkan yeşil tonları 2021 dekorasyon trendlerinde oldukça etkisini hissettiriyor. Kendimizi iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; büyümeyi, düzeni, tazeliği, yeniden doğuşu ve umudu sembolize eden yeşil tonları iç mekânlara güven duygusu veriyor. Siz de doğanın bu ferah rengini ev dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz.

Mavinin Tonları Barışı Çağrıştırıyor
Geçtiğimiz yıl Pantone’nin yılın rengi seçtiği klasik mavi, 2021 dekorasyon trendlerinde de etkisini hissettirmeye devam ediyor. Huzuru, barışı ve güven duygusunu çağrıştıran; lacivert, turkuaz, açık mavi gibi mavinin tonları iç ve dış mekanlarda 2021’in en trend yüzey renkleri olmaya aday. Okyanusun coşkusunu ve enginliğini siz de bu renklerle evinize taşıyabilirsiniz.
 
Toprak Tonları Her Tarza Uyum Sağlıyor
Bulunduğu her mekâna sıcaklık katan toprak tonlarını son yıllarda dekorasyonda sıkça görüyoruz. Pek çok tarza kolayca uyum sağlayan ve zamansız bir etki oluşturan toprak tonlarını 2021 yılında özellikle ahşap, el dokuması ve rattan gibi materyallerle yan yana göreceğiz. İtalyancanda pişmiş toprak anlamına gelen ‘’Terracotta’’ ise, yılın en trend renklerinden biri olmaya aday.

Canlılık Arayanlara Morlar ve Kırmızılar
İç dekorasyonda canlılık ve yüksek enerji tercih edenler için de 2021 yılında morlar ve kırmızılar oldukça popüler olacak. Kırmızının güçlü ve turuncu alt tonları; romantik ve çarpıcı bir görünüm sunarken evlerde de pozitif bir etki oluşturuyor. Asil bir şıklık hissi veren sıcak morlar ise bu senenin en çok öne çıkan renkleri arasında yer alıyor.

Mutfak ve Banyolara Koyu Renkler Hâkim
80’li yıllardan itibaren mutfak ve banyoları hâkimiyeti altına alan beyaz ve tonları, 2021 yılında yerini koyu grilerle antrasitlere bırakıyor. Koyu renkli ahşap dolaplara eşlik edecek siyah tonları da oldukça revaçta olacak. 

Beyaz; Temizliğin ve Saflığın Sembolü
Banyolar ve mutfaklarda etkisini kaybetmiş olsa da bu yıl yine temizlik ve saflığın sembolü beyazı evin diğer bölümlerinde görmeye devam edeceğiz. Özellikle İskandinav ve Japon dekorasyonlarının ön planda olacağı iç dekorasyon trendlerinde beyazın ağırlığını hissedeceğiz. Siz de 2021’de evinizde aydınlık bir etki oluşturmak isterseniz, beyaz rengin hâkim olduğu duvarlar ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Beyazı siyah ve pastel tonlarıyla da bir araya getirerek iç dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 
 

En çok okunan

UİB’den Temmuz Ayında 2,2 Milyar Dolarlık İhracat
UİB’den Temmuz Ayında 2,2 Milyar Dolarlık İhracat
Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB), Temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı. Temmuz ayındaki ihracatı 2 milyar 157 milyon dolar olan UİB’in, geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 31 milyar 598 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Ambalaj Tasarımında Yeni Trend: Sürdürülebilirlik
Ambalaj Tasarımında Yeni Trend: Sürdürülebilirlik
Global ölçekte mücadele edilen çevre ve iklim krizi, tüketicilerin çevreye duyarlı hale gelmesini sağlıyor. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin ambalajlarda sürdürülebilirliğe giderek daha fazla önem verdiğini ve satın alma alışkanlıklarının da bu doğrultuda şekillendiğini gösteriyor. Tüketicilerin büyük çoğunluğu sürdürülebilir şekilde paketlenmiş ürünler için daha fazla ödemeye de istekli.
DENİB Temmuz Ayı İhracat Verileri
DENİB Temmuz Ayı İhracat Verileri
Temmuz ayı ihracat verileri Konya’da açıklandı. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ve ihracat ailesinin katılım sağladığı toplantıda DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu da yer aldı.
Dünyanın Ekonomisi Türkiye’de Konuşulacak
Dünyanın Ekonomisi Türkiye’de Konuşulacak
Türkiye'nin küresel pazarlarda etkin rol oynaması için çalışmalarını sürdüren Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Tüyap Fuarcılık Grubu iş birliği ile 2 -5 Kasım tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Türkiye’nin en kapsamlı karma ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022’ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 
Bella Maison’dan Yatak Odanızı Güzelleştirecek Nevresim Takımları
Bella Maison’dan Yatak Odanızı Güzelleştirecek Nevresim Takımları
Her sezon farklı tasarımlara hayat veren Bella Maison, yeni sezon nevresim takımları ile yatak odalarının atmosferini değiştiriyor. Palmiyeleri, çiçekleri ve klasik çizgileri sevenler için tasarlanan Willow, Palm, Casablanca ve Santorini nevresim takımları, en güzel uykuların vazgeçilmezi oluyor.
Exports of 2.2 Billion Dollars from UİB in July
Exports of 2.2 Billion Dollars from UİB in July
The export figures of Uludag Exporters' Associations (UIB), the second largest exporting union of Turkey on the basis of the General Secretariat, were announced in July. UIB's exports in July amounted to $ 2 billion 157 million, and the amount of exports in the 12-month period in retrospect amounted to $ 31 billion 598 million.
A New Trend in Packaging Design: Sustainability
A New Trend in Packaging Design: Sustainability
The environmental and climate crisis, which is being fought on a global scale, is making consumers sensitive to the environment. Research shows that consumers are increasingly paying attention to sustainability in packaging, and their purchasing habits are also shaping in this direction. The vast majority of consumers are also willing to pay more for sustainably packaged products.
DENİB Export Data for July Has been Announced
DENİB Export Data for July Has been Announced
Export data for July were announced in Konya. Minister of Trade Dr. Mehmet Muş, President of the Turkish Exporters Assembly Mustafa Gültepe and DENIB President Hüseyin Memişoğlu also took part in the meeting, which was attended by the export family. Commenting on the export data, President Memişoğlu stated that  our country's export increased by 13.4% in July to 18.6 billion dollars, and the exports of Denizli announced by TIM were $331 million, an increase of 1.1 percent.  
The Economy of the World Will Be Discussed in Turkey
The Economy of the World Will Be Discussed in Turkey
Independent Industrialists and Businessmen's Association (MÜSİAD), which keeps pushing for Turkey to participate actively in international markets, is preparing to host MUSIAD EXPO 2022, Turkey's most comprehensive mixed trade fair, which will be held at Tüyap Istanbul Fair and Congress Center between 2 -5 November in cooperation with Tüyap Fairs Group. 
Bedding Sets from Bella Maison will Beautify Your Bedroom
Bedding Sets from Bella Maison will Beautify Your Bedroom
Bella Maison, which gives life to different designs every season, changes the atmosphere of bedrooms with duvet covers. Designed for those who love palms, flowers and classic lines, new season duvet covers are indispensable for the most beautiful sleep.