2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde

> 2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde
Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle artık yaşamımız çoğunlukla iç mekânlarda geçiyor. Dolayısıyla 2021 iç dekorasyon trendlerinde de doğaya olan özlemimiz ön plana çıkmakta. Polisan Kansai Boya bu senenin kartelasında mavi, yeşil, sarı gibi doğadan ilham alan renklerin hâkim olacağına dikkat çekiyor.

Zamanımızın çoğunu evimizde geçirdiğimiz ve doğadan uzak kaldığımız bir dönemde tasarımlar, malzemeler ve dokular doğanın gücüne uyarlanarak doğa ile bir sinerji içerisinde çalışmaya odaklanıyor. Pandemiyle beraber teknolojinin hayatımızın tüm alanlarında etkisini hissettirmesi sonucu dünyada doğaya dönüş akımı hissediliyor. “Gülen Boya” marka vizyonuyla, evlerini yenilemek isteyenlere gülümseten çözümler sunan Polisan Kansai Boya, 2021’in en trend renklerini açıklıyor…

Gri; Pandemiyi Sarı; Umudu Sembolize Ediyor
Koranavirüs salgını, hayatımızın her alanına yansıdığı gibi renk seçimlerinde de etkisini gösterdi. Her yıl tek bir rengi ön plana çıkaran Pantone, bu sene iki rengi birden yılın rengi ilan etti. Covid-19 dönemini çağrıştıran “Ultimate Gri” insanlığın bu salgına karşı verdiği mücadeleye gönderme yapıyor. “Illuminating Sarı” ise; iyimserliğin rengi olarak gelecek günlere umut veriyor. Hardal sarısı ve yoğun sarılar, 2021 dekorasyonunda en çok öne çıkan renklerden.

Yeşil Tonları İç Mekânlara Güven Duygusu Veriyor
Huzur veren, sakinleştirici ve iyileştirici özellikleriyle ön plana çıkan yeşil tonları 2021 dekorasyon trendlerinde oldukça etkisini hissettiriyor. Kendimizi iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; büyümeyi, düzeni, tazeliği, yeniden doğuşu ve umudu sembolize eden yeşil tonları iç mekânlara güven duygusu veriyor. Siz de doğanın bu ferah rengini ev dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz.

Mavinin Tonları Barışı Çağrıştırıyor
Geçtiğimiz yıl Pantone’nin yılın rengi seçtiği klasik mavi, 2021 dekorasyon trendlerinde de etkisini hissettirmeye devam ediyor. Huzuru, barışı ve güven duygusunu çağrıştıran; lacivert, turkuaz, açık mavi gibi mavinin tonları iç ve dış mekanlarda 2021’in en trend yüzey renkleri olmaya aday. Okyanusun coşkusunu ve enginliğini siz de bu renklerle evinize taşıyabilirsiniz.
 
Toprak Tonları Her Tarza Uyum Sağlıyor
Bulunduğu her mekâna sıcaklık katan toprak tonlarını son yıllarda dekorasyonda sıkça görüyoruz. Pek çok tarza kolayca uyum sağlayan ve zamansız bir etki oluşturan toprak tonlarını 2021 yılında özellikle ahşap, el dokuması ve rattan gibi materyallerle yan yana göreceğiz. İtalyancanda pişmiş toprak anlamına gelen ‘’Terracotta’’ ise, yılın en trend renklerinden biri olmaya aday.

Canlılık Arayanlara Morlar ve Kırmızılar
İç dekorasyonda canlılık ve yüksek enerji tercih edenler için de 2021 yılında morlar ve kırmızılar oldukça popüler olacak. Kırmızının güçlü ve turuncu alt tonları; romantik ve çarpıcı bir görünüm sunarken evlerde de pozitif bir etki oluşturuyor. Asil bir şıklık hissi veren sıcak morlar ise bu senenin en çok öne çıkan renkleri arasında yer alıyor.

Mutfak ve Banyolara Koyu Renkler Hâkim
80’li yıllardan itibaren mutfak ve banyoları hâkimiyeti altına alan beyaz ve tonları, 2021 yılında yerini koyu grilerle antrasitlere bırakıyor. Koyu renkli ahşap dolaplara eşlik edecek siyah tonları da oldukça revaçta olacak. 

Beyaz; Temizliğin ve Saflığın Sembolü
Banyolar ve mutfaklarda etkisini kaybetmiş olsa da bu yıl yine temizlik ve saflığın sembolü beyazı evin diğer bölümlerinde görmeye devam edeceğiz. Özellikle İskandinav ve Japon dekorasyonlarının ön planda olacağı iç dekorasyon trendlerinde beyazın ağırlığını hissedeceğiz. Siz de 2021’de evinizde aydınlık bir etki oluşturmak isterseniz, beyaz rengin hâkim olduğu duvarlar ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Beyazı siyah ve pastel tonlarıyla da bir araya getirerek iç dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 
 

En çok okunan

DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
Hosting Türkiye’s largest companies each year, DOMOTEX Turkey is the biggest meeting of the global carpet and floor covering industry in Türkiye and the Middle East. Anticipating great interest from international purchasing professionals, this year’s Exhibition will take place at ANFAŞ International Fair and Congress Centre between 10-13 July in Antalya, with the sector’s giants presenting innovative designs.
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
Global halı ve zemin kaplama sektörünün Türkiye ve Orta Doğu’daki en büyük buluşması olan DOMOTEX Turkey, düzenlendiği her yıl Türkiye’nin dev firmalarına ev sahipliği yapıyor. Antalya’da 10-13 Temmuz tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuara uluslararası satın alma profesyonellerinin yoğun ilgi göstermesi beklenirken, sektör devleri de yenilikçi tasarımlarıyla fuarda yerini almaya hazırlanıyor.
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home, organik şekiller, uyumlu desenler ve soft renklerden oluşan yeni koleksiyonunu sunuyor. Vazolar, lambalar, ev tekstili ve daha fazlasını içeren koleksiyon, H&M Home ile alıcılarla buluşuyor.
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, ihracat yapan firmaların katılacakları yurtdışı fuarlarda nasıl devlet desteği alınabileceğini ve Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da dijital pazarlama ile fuara katılımın verimliliği nasıl arttıracağı ile ilgili bilgiler verdi.
Doğa Dostu Recycle Serisi
Doğa Dostu Recycle Serisi
Ev dekorasyonunu çevre dostu ürünlerle yenilemek isteyenlere özel Madame Coco’nun geri dönüştürülmüş iplikten üretilen Recycle serisi, yatak odalarında doğa dostu bir atmosfer oluşturuyor. Evlerinin havasını değiştirirken sürdürülebilir bir seçeneği tercih edenler, Recycle serisi ile buluşuyor.
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Heimtextil, 286’sı Türkiye’den olmak üzere yaklaşık iki bin katılımcı ile kapılarını yeniden açıyor. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil, 3 senenin ardından sektör paydaşlarını ağırlamak üzere hazırlanıyor.
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan yaklaşık 500 eserlik seçkisiyle evinizin renk ve tasarımına uyumlu estetik bir dekorasyon bütünlüğü sağlayan Pickhobi, mimarlık firmaları ile ortak projeler yürüterek yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandırıyor.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), genç ve yetenekli tasarımcıları tekstil sektörüne kazandırmak amacıyla 12 yıldır düzenlediği Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Master Class’ta ikinci elemeyi geçen 15 tasarımcı finale doğru ilerliyor.
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Uluslararası çapta üne sahip markaları Taç ve Linens ile adından sıkça söz ettiren Zorlu Tekstil, her iki markası ile sunduğu yeni koleksiyonlarıyla yatak odalarınıza sonbahar esintisini getiriyor. Yılın en göz alıcı trendlerini yaşam alanlarına taşıyan Zorlu, %100 pamuk dokusuyla da sağlıklı bir uyku sunuyor.
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Çin'deki mevcut pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar 2022 Edisyonu ertelendi. 15 – 17 Ağustos tarihleri arasında Şanghay'daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılması planlanan Sonbahar fuarı, yine aynı mekanda 2023'te gerçekleştirilecek.