2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde

> 2021 Trendlerinde Doğadan İlham Alan Renkler Evlerimizde
Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle artık yaşamımız çoğunlukla iç mekânlarda geçiyor. Dolayısıyla 2021 iç dekorasyon trendlerinde de doğaya olan özlemimiz ön plana çıkmakta. Polisan Kansai Boya bu senenin kartelasında mavi, yeşil, sarı gibi doğadan ilham alan renklerin hâkim olacağına dikkat çekiyor.

Zamanımızın çoğunu evimizde geçirdiğimiz ve doğadan uzak kaldığımız bir dönemde tasarımlar, malzemeler ve dokular doğanın gücüne uyarlanarak doğa ile bir sinerji içerisinde çalışmaya odaklanıyor. Pandemiyle beraber teknolojinin hayatımızın tüm alanlarında etkisini hissettirmesi sonucu dünyada doğaya dönüş akımı hissediliyor. “Gülen Boya” marka vizyonuyla, evlerini yenilemek isteyenlere gülümseten çözümler sunan Polisan Kansai Boya, 2021’in en trend renklerini açıklıyor…

Gri; Pandemiyi Sarı; Umudu Sembolize Ediyor
Koranavirüs salgını, hayatımızın her alanına yansıdığı gibi renk seçimlerinde de etkisini gösterdi. Her yıl tek bir rengi ön plana çıkaran Pantone, bu sene iki rengi birden yılın rengi ilan etti. Covid-19 dönemini çağrıştıran “Ultimate Gri” insanlığın bu salgına karşı verdiği mücadeleye gönderme yapıyor. “Illuminating Sarı” ise; iyimserliğin rengi olarak gelecek günlere umut veriyor. Hardal sarısı ve yoğun sarılar, 2021 dekorasyonunda en çok öne çıkan renklerden.

Yeşil Tonları İç Mekânlara Güven Duygusu Veriyor
Huzur veren, sakinleştirici ve iyileştirici özellikleriyle ön plana çıkan yeşil tonları 2021 dekorasyon trendlerinde oldukça etkisini hissettiriyor. Kendimizi iyi hissetmeye ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde; büyümeyi, düzeni, tazeliği, yeniden doğuşu ve umudu sembolize eden yeşil tonları iç mekânlara güven duygusu veriyor. Siz de doğanın bu ferah rengini ev dekorasyonunuzda tercih edebilirsiniz.

Mavinin Tonları Barışı Çağrıştırıyor
Geçtiğimiz yıl Pantone’nin yılın rengi seçtiği klasik mavi, 2021 dekorasyon trendlerinde de etkisini hissettirmeye devam ediyor. Huzuru, barışı ve güven duygusunu çağrıştıran; lacivert, turkuaz, açık mavi gibi mavinin tonları iç ve dış mekanlarda 2021’in en trend yüzey renkleri olmaya aday. Okyanusun coşkusunu ve enginliğini siz de bu renklerle evinize taşıyabilirsiniz.
 
Toprak Tonları Her Tarza Uyum Sağlıyor
Bulunduğu her mekâna sıcaklık katan toprak tonlarını son yıllarda dekorasyonda sıkça görüyoruz. Pek çok tarza kolayca uyum sağlayan ve zamansız bir etki oluşturan toprak tonlarını 2021 yılında özellikle ahşap, el dokuması ve rattan gibi materyallerle yan yana göreceğiz. İtalyancanda pişmiş toprak anlamına gelen ‘’Terracotta’’ ise, yılın en trend renklerinden biri olmaya aday.

Canlılık Arayanlara Morlar ve Kırmızılar
İç dekorasyonda canlılık ve yüksek enerji tercih edenler için de 2021 yılında morlar ve kırmızılar oldukça popüler olacak. Kırmızının güçlü ve turuncu alt tonları; romantik ve çarpıcı bir görünüm sunarken evlerde de pozitif bir etki oluşturuyor. Asil bir şıklık hissi veren sıcak morlar ise bu senenin en çok öne çıkan renkleri arasında yer alıyor.

Mutfak ve Banyolara Koyu Renkler Hâkim
80’li yıllardan itibaren mutfak ve banyoları hâkimiyeti altına alan beyaz ve tonları, 2021 yılında yerini koyu grilerle antrasitlere bırakıyor. Koyu renkli ahşap dolaplara eşlik edecek siyah tonları da oldukça revaçta olacak. 

Beyaz; Temizliğin ve Saflığın Sembolü
Banyolar ve mutfaklarda etkisini kaybetmiş olsa da bu yıl yine temizlik ve saflığın sembolü beyazı evin diğer bölümlerinde görmeye devam edeceğiz. Özellikle İskandinav ve Japon dekorasyonlarının ön planda olacağı iç dekorasyon trendlerinde beyazın ağırlığını hissedeceğiz. Siz de 2021’de evinizde aydınlık bir etki oluşturmak isterseniz, beyaz rengin hâkim olduğu duvarlar ve mobilyalar tercih edebilirsiniz. Beyazı siyah ve pastel tonlarıyla da bir araya getirerek iç dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. 
 

En çok okunan

Yeni Yıla Chakra Dokunuşu ile Hazırlanın
Yeni Yıla Chakra Dokunuşu ile Hazırlanın
Yeni yıl denince akla ilk gelen şey hediyeler, özenle hazırlanmış sofralar ve ev dekorasyonu olur. Siz de yeni yıl davetlerine; doğal anları evlere getirmeyi kendine ilke edinen Chakra ürünleriyle hazırlanabilirsiniz.
Muhteşem Yılbaşı Madame Coco’da
Muhteşem Yılbaşı Madame Coco’da
Kış aylarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde herkesi yeni yıl heyecanı sarmaya başladı. İyi dileklerin havada uçuştuğu, sevdiklerinizle birlikte en özel anlarınızı geçireceğiniz yılbaşı kutlamalarınıza Madame Coco hediyeleri damgasını vuracak.
TAÇ’la Işıl Işıl Bir Yıl
TAÇ’la Işıl Işıl Bir Yıl
Yeni yılda yatak odasını yılbaşı ruhu ile süslemek isteyenlere özel, ışıltılı nevresim takımı TAÇ ile odalara geliyor.
İhracatımız 17 Aydır Aralıksız Artıyor
İhracatımız 17 Aydır Aralıksız Artıyor
Ekim ayı ihracat rakamları açıklandı. Ülkemiz ihracatı ekim ayında yüzde 20,2 artışla 20,8 milyar $ olurken, TİM tarafından açıklanan Denizli ihracatı 28,4 yükselişle 424 milyon $ olarak kaydedildi. Türkiye ihracatında ulaşılan bu değer, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçerken yeni bir rekor daha kırılmış oldu.
Madame Coco ile Sonbaharın Turuncu Enerjisi  Evinize Doluyor
Madame Coco ile Sonbaharın Turuncu Enerjisi Evinize Doluyor
Renklerin bitmek bilmeyen enerjisi, içinizi ısıtacak detaylar ile yaşam alanlarınızda etkinliğini sürdürüyor. Pantone Color Institute tarafından bu yılın neşeyi yansıtan rengi, kabak turuncusu olarak açıklandı. Sonbaharın sıcaklığını içinizde hissettirecek kabak turuncusu renginde tasarlanan Madame Coco ürünlerini yaşam alanlarınızdan ayıramayacaksınız.
TECHXTILE İnovasyon Ligi için Geri Sayım Başladı
TECHXTILE İnovasyon Ligi için Geri Sayım Başladı
Tekstilde inovasyona yatırım yapan firmaların teşviki amacıyla düzenlenen TechXtile İnovasyon Ligi için geri sayım başladı. UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, proje ile sürdürülebilir inovasyon kültürüne ciddi destek sağlandığını söyledi.
DENİB Ev Sahipliğinde “E-İhracat Lojistik Stratejileri Konferansı” Düzenlendi
DENİB Ev Sahipliğinde “E-İhracat Lojistik Stratejileri Konferansı” Düzenlendi
Denizli İhracatçılar Birliği ve Horoz Lojistik işbirliğiyle “E- İhracat Lojistik Stratejileri Konferansı” 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Denizli İhracatçılar Birliği Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Armis'‘ten Mis gibi Sonbahar Hediyeleri
Armis'‘ten Mis gibi Sonbahar Hediyeleri
Armis, mis gibi yatak uykusuyla tanışmak isteyenler için Sonbahar fırsatını sunuyor. Tüm yatak, baza ve başlıklarda yüzde 35 indirimin yanı sıra, Armis Yatak belirlenen modellerden yapacağınız set ve yatak alışverişlerinizde yorgan ve yastık hediye ediyor!
Mutfak Dekorasyonunda Sonbahar Esintileri
Mutfak Dekorasyonunda Sonbahar Esintileri
Mevsim geçişlerinde zevklerimiz de dönüşüyor. Radarımızda sonbaharı temsil eden renkler ve dokuları arıyoruz. Sonbaharı hüzünle bağdaştıran genel algıyı, içine biraz neşe katacağımız dekorasyon fikirleri ile kırmak bizleri zinde tutacaktır.
Bella Maison Özbekistan’da Yeni Bir Mağaza Açtı
Bella Maison Özbekistan’da Yeni Bir Mağaza Açtı
Ev ve sofra dekorasyonu sektöründe başarılı bir büyüme grafiği çizen Bella Maison, yurt dışı mağaza yatırımlarına da ağırlık veriyor. Türkiye’deki mağaza ve e-ticaret yatırımlarının yanı sıra Cezayir, Almanya, İngiltere, Japonya gibi ülkelerde faaliyet gösteren Bella Maison, 16 Eylül’de Özbekistan'da yeni bir mağaza açtı.