‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu

> ‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
''Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı'' projesi kapsamında gerçekleşen yayınların bugünkü konuğu Cemetekstil ve Makrotekstil Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Celal Memişoğlu’ydu.

Ankara yolu üzerindeki Makrotekstil showroomunda gerçekleştirilen programın moderatörü Osman Nuri Keskin'in ''Denizli’deki duayenlerimizin başarı sırlarını öğrenip aktarmak istiyoruz.'' sözlerinin akabinde Sayın Celal Memişoğlu hayat tecrübelerini bizlerle paylaştı.

''Ben Babadağlı Celal Memişoğlu. Çocukluğumuz istiklal mahallesinde geçti. Evde el tezgahı var bir tane. Günlük bir iki çarşaf dokumak suretiyle. Babadağ’da sabahları gider dükkan açardım, babam daha sonra gelirdi. Çarşıda bakkal dükkanı vardı.  14-15 yaşına kadar orada kaldık. Bakkal dükkanına gidip geliyoruz babama yardım ediyoruz. 5. Sınıfta orada okul biter, o zaman için okula gitmek çok yoktu. Sonra askerlik geldi. Askerdeyken düşünüyorum, evde bir tane dokuma tezgahı var; birader var, babam o zaman daha dinç. Gitsek bakkal dükkanına üç kişi olmaz. Askerlik bitince ne yapacağım diye düşünürdüm.''

Askerden sonra babasının da desteğiyle ticarete başlayan Memişoğlu sözlerine şu şekilde devam etti:
''Babam verdi bir miktar, o kalıpla bir balya mal yaptık. Buldan’a gideceğiz ilk. Malın da hepsi kaba çarşaf. O zaman Buldan’a ulaşabilmek için; Salı günü pazara gelirler akşam kamyonda boş kasaları ön taraf yığardık, balyaları üstüne koyar kendimize oturmak için yer açıyoruz, üstümüze branda çekiliyor ve Sarıköy’e geliyoruz orada Buldan’a otobüsüne binip Buldan’a gidiyoruz. Salı günü yattık, Çarşamba günü ticaret. Çarşamba sabah açtık malları. 13 balyası olan arkadaş var daha malı açmadan alıp gidiyor adamları malı, biz seyrediyoruz.  Biz sattık mı hatırlamıyorum. Sattıysak da, çok azdır.''

''Müşteriyi memnun etmeye çalışacaksın''      
Bu süreçte hedefi bir yer açmak olan Celal Bey sözlerine şu şekilde devam etti:
''Bize burada ekmek yok galiba diye düşündüm.'' Birçok şehir ve köyde pazar yerlerinde satış yapmaya çalışan Celal Memişoğlu o günlerde istediği başarıyı elde edememiş. Daha sonra ''Bir haftada satamadığım malı Ödemiş’te sattım.'' diyen Memişoğlu Ödemiş’te bir dükkan tuttuktan sonra  7 metrelik dükkana, ayakkabı sandıklarından raf yapıp, evinden yatak yorgan götürdüğünü anlattı.
61 senesinde evlenip 66 yılına kadar haftanın bir kısmı Ödemiş, bir kısmı Denizli’de amcasının dükkanında çalışarak geçindiğini anlatan Celal Memişoğlu, amcasının ''Sen Ödemiş’i kapat artık burada kal.'' sözüyle Ödemiş’teki dükkanını kapatmış.

Şirketin kuruluşuna dair birçok bilgileri paylaşan Celal Memişoğlu çocuklarına söylediği nasihati bizlerle paylaştı:
‘’Müşteriyi memnun etmeye çalışacaksın.  Her zaman çocuklara söylerim, oğlum hanımını alıp bir mağazaya gittin orada nasıl muamele görmek istersen, öyle muamele et. Bir dükkana gittiğiniz zaman nasıl görmek isterseniz, öyle yapın.’’

DETGİS ve Denizli Metropol Haber ortaklığında gerçekleşen yayının tamamını izlemek için youtube kanallarını ziyaret edebilirsiniz.
 

En çok okunan

Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
İnovatif ürünleriyle ev tekstilinde farklılıklara imza atan TAÇ, Anneler Gününe özel tasarladığı çiçek desenli nevresim takımıyla bahar ayının enerjisini yansıtıyor. Gündüzleri gün ışığını ya da florasan ışığını toplayıp geceleri de topladığı bu ışığı yansıtan Glow özellikli Nevresim Takımı, özel deseniyle yatak odasında ışıltılı bir görünüm sunuyor.
Bizi Herkesten İyi Tanıyan  Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi Herkesten İyi Tanıyan Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi herkesten daha iyi tanıyan annelerimiz için Özdilek Ev Tekstili’nin yüzde yüz pamuklu kumaştan hazırladığı Özdilek Mother’s Love Nevresim Takımı, annelerimizin zevkine hitap edebilecek anlamlı bir hediye seçeneği oluşturuyor.
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Rengarenk tasarımları, farklı şekil alternatifleriyle Doğtaş puflar; sephadan, dizüstü bilgisayar masasına kadar tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Ev ve yaşam alanları için sunduğu binlerce fikir ve öneri ile hayatı güzelleştiren Paşabahçe Mağazaları, ilk deneyim mağazasını İstanbul Erenköy’de hizmete açtı. Müşterilerin yeni koleksiyonları deneyimlerken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Paşabahçe Mağazaları deneyim mağazası, Floral alanı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Chakra, içinizi ısıtacak pike, nevresim takımları, çarşaf; birbirinden rahat yorgan, yastık ve yastık kılıfları ile yatak odalarınızın keyfini artırıyor.
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Küresel sektör için ilkbahar/yaz sezonunun birincil kaynak platformu olan Intertextile Shanghai Apparel Fabrics, geçen hafta başarılı bir şekilde tamamlandı. 17-19 Mart tarihleri arasında yapılan fuar, hybrid yani fiziksel fuara paralel, online olarak da gerçekleştirildi.
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
Ankara yolu üzerindeki Makrotekstil showroomunda gerçekleştirilen programda, moderatör Osman Nuri Keskin'in ''Denizli’deki duayenlerimizin başarı sırlarını öğrenip aktarmak istiyoruz.'' sözlerinin akabinde, Sayın Celal Memişoğlu hayat tecrübelerini bizlerle paylaştı.
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Home Textiles Week kapsamında gerçekleşen ‘’Aşılama Sonrası Tüketiciler için İşlevsel Tekstil Ürünleri: Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım’’ konulu program, Devan Chemicals CEO’su Sven Ghyselink ve Trendwolves Trend Şefi ve Ortağı Tom Palmaert’ın katılımı ve Home Textile Today Dergisi Baş Editörü Jenifer Marks moderatörlüğünde gerçekleşti.
Home Textiles Week Başladı!
Home Textiles Week Başladı!
Home Textile Today Dergisi ve Home Fashion Products Association işbirliğinde düzenlenen sanal ‘’Home Textiles Week’’ (Ev Tekstili Haftası) başladı.
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
Babadağ’da genç yaşta çıkmış olduğu tekstil yolculuğuna bugün 2 fabrika ve yüzlerce çalışanıyla devam etmekte olan ve Babadağ’da Yüksel Abi olarak tanınan Ahmet Aysu Bahar Tekstil’in kuruluşunu anlattı.