''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı

> ''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' projesi kapsamında ve Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kes moderatörlüğünde gerçekleştirilen programın bugünkü konuğu Bahar Tekstil Onursal Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucusu Ahmet Aysu’ydu.

Genç yaşta çıkmış olduğu tekstil yolculuğuna bugün 2 fabrika ve yüzlerce çalışanıyla devam etmekte olan ve Babadağ’da Yüksel Abi olarak tanınan Ahmet Aysu Bahar Tekstil’in kuruluşunu anlattı.

''El tezgahında bütün azaların çalışır.''
''Babadağ’da erkek-kız okulu bitirdikten sonra hemen el tezgahına girer. El tezgahında bütün azaların çalışır. Her hafta Pazar kurulur, bir hafta dokursun pazara çıkar, o malı satarsın.'' diyerek sözlerine başlayan Ahmet Aysu Babadağ’dan Bursa’ya devam eden yolculuğundan bahsetti;
''Elimize bir numune alıp, bu maldan lazım mı diye gösteriyoruz esnafa tüccara. Lazım değilse yüzüne bile bakmıyor. Çarşı esnafına sıradan giderdik, lazım mı diye. Ben dedim ki ‘bu iş böyle yürümeyecek. Benim; Lazım! diye sorulan adam olmam lazım. Baktım bu iş böyle mümkün değil, kaçtım Bursa’ya. Kapalıçarşı o zaman yanmıştı. Beş gömlek alıyordum orada o beş gömleği satıyordum sonra bir beş gömlek daha alıp satıyordum.''

Bursa’da da işlerin yolunda gitmediğinden söz ettikten sonra İstanbul’a uzanan yolculuğunu paylaşan Ahmet Aysu sözlerine ''Orada da olmadı İstanbul’a gittim, bir mobilyacıda iş bulup çalıştım 3.5 sene.'' dedi. Bu esnada hiç Denizli’ye gitmeyen Ahmet Aysu, babasından ''Bu sene bari bayrama gel'' diye mektup alınca biriktirdiği paralarla kendine elbise alıp bayrama gitmiş.

''Bu şirketi kalkındıracağım.''
Denizli’ye dönmesiyle babasının ''Sen burada kalacaksın.'' sözüne uyarak yeniden tezgaha giren Ahmet Aysu, Bahar Tekstile başlama hikayesini anlattı:
''Sene 69 sonları babam şirketi fesh etmek istedi. Ben fesh etme, bu şirketi kalkındıracağım dedim. Yapabilecek misin, benim param yok dedi. Yaparım dedim, bana biraz destek oluver. Sana 5 bin lira veririm ama 5 bin liram yok. Benim dokuduğum malı satarsın, yarısını bana verirsin yarısını da dükkanda bırakırsan 5 bin doluncaya kadar alırsın dedi. İşe böyle başladım.''

Denizli Tekstil ve Giyim Sanayiceleri Derneği ve Denizli Metropol Haber işbirliği ile düzenlenen ''Detgis’in 20. Yılında 20 İş İnsanı'' projesi kapsamında gerçekleşen röportajın tamamı için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=QwqI_yP8D8s
 

En çok okunan

Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
İnovatif ürünleriyle ev tekstilinde farklılıklara imza atan TAÇ, Anneler Gününe özel tasarladığı çiçek desenli nevresim takımıyla bahar ayının enerjisini yansıtıyor. Gündüzleri gün ışığını ya da florasan ışığını toplayıp geceleri de topladığı bu ışığı yansıtan Glow özellikli Nevresim Takımı, özel deseniyle yatak odasında ışıltılı bir görünüm sunuyor.
Bizi Herkesten İyi Tanıyan  Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi Herkesten İyi Tanıyan Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi herkesten daha iyi tanıyan annelerimiz için Özdilek Ev Tekstili’nin yüzde yüz pamuklu kumaştan hazırladığı Özdilek Mother’s Love Nevresim Takımı, annelerimizin zevkine hitap edebilecek anlamlı bir hediye seçeneği oluşturuyor.
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Rengarenk tasarımları, farklı şekil alternatifleriyle Doğtaş puflar; sephadan, dizüstü bilgisayar masasına kadar tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Ev ve yaşam alanları için sunduğu binlerce fikir ve öneri ile hayatı güzelleştiren Paşabahçe Mağazaları, ilk deneyim mağazasını İstanbul Erenköy’de hizmete açtı. Müşterilerin yeni koleksiyonları deneyimlerken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Paşabahçe Mağazaları deneyim mağazası, Floral alanı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Chakra, içinizi ısıtacak pike, nevresim takımları, çarşaf; birbirinden rahat yorgan, yastık ve yastık kılıfları ile yatak odalarınızın keyfini artırıyor.
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Küresel sektör için ilkbahar/yaz sezonunun birincil kaynak platformu olan Intertextile Shanghai Apparel Fabrics, geçen hafta başarılı bir şekilde tamamlandı. 17-19 Mart tarihleri arasında yapılan fuar, hybrid yani fiziksel fuara paralel, online olarak da gerçekleştirildi.
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
Ankara yolu üzerindeki Makrotekstil showroomunda gerçekleştirilen programda, moderatör Osman Nuri Keskin'in ''Denizli’deki duayenlerimizin başarı sırlarını öğrenip aktarmak istiyoruz.'' sözlerinin akabinde, Sayın Celal Memişoğlu hayat tecrübelerini bizlerle paylaştı.
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Home Textiles Week kapsamında gerçekleşen ‘’Aşılama Sonrası Tüketiciler için İşlevsel Tekstil Ürünleri: Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım’’ konulu program, Devan Chemicals CEO’su Sven Ghyselink ve Trendwolves Trend Şefi ve Ortağı Tom Palmaert’ın katılımı ve Home Textile Today Dergisi Baş Editörü Jenifer Marks moderatörlüğünde gerçekleşti.
Home Textiles Week Başladı!
Home Textiles Week Başladı!
Home Textile Today Dergisi ve Home Fashion Products Association işbirliğinde düzenlenen sanal ‘’Home Textiles Week’’ (Ev Tekstili Haftası) başladı.
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
Babadağ’da genç yaşta çıkmış olduğu tekstil yolculuğuna bugün 2 fabrika ve yüzlerce çalışanıyla devam etmekte olan ve Babadağ’da Yüksel Abi olarak tanınan Ahmet Aysu Bahar Tekstil’in kuruluşunu anlattı.