HEIMTEXTIL Fuarı’nda Türk Esintisi

> HEIMTEXTIL Fuarı’nda Türk Esintisi
Bursalı firmalar, dünyanın dört bir yanından alıcılar ve tedarikçileri bir araya getiren, ev tekstil sektörünün en önemli buluşmalarından biri Heimtextil Fuarı Yaz Özel Edisyonu’na damga vurdu.
 
Mekan ve ev tekstili sektöründe dünyanın en önemli fuarları arasında yer alan ve 51’incisi düzenlenen Heimtextil’de Bursalı firmalar, ürünleri ve stantlarıyla dikkatleri üzerine topladı. Ev Tekstili Tasarım Yarışması finalistlerinin ve Türk firmaların özgün tasarımlarının yer aldığı UTİB’in etkinlik standı da yine ilgi odağı oldu.
 
Bursalı firmalardan yoğun katılım
 
Heimtextil Frankfurt 2022 Fuarı, 21-24 Haziran 2022 tarihlerinde Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlendi. Yaza özel olarak, Techtextil ve Texprocess Fuarları ile eş zamanlı olarak düzenlenen ve 60 binin üzerinde katılımcı ile 866 firmanın katıldığı fuarda, ev tekstili ve giyimlik kumaşta contract business alanında dünya trendlerini ve tasarımlarını belirleyebilecek geniş ürün gamının yanı sıra son yıllarda yaptığı atılımların sonucunda ulaştığı teknolojik yenilikleri de tanıtan Türk tekstil firmaları; dünyanın dört bir yanından fuara katılan ziyaretçi, katılımcı ve alıcılarla bir araya gelerek dekoratif kumaşlardan perdelere, mobilya kumaşlarından halı ve döşemelere, yastık kılıflarından yatak ve masa örtülerine, havlulardan banyo paspası, halı ve perdelere kadar birçok ürün ve ürün grubunu tanıtma fırsatını yakaladı.
 
UTİB standına ziyaretçi akını
 
2022 trendlerinin belirlendiği; çeşitli ülkelerden profesyonel alıcıların, tasarımcıların, stilistlerin ve öğrencilerin de katıldığı fuarda, Türk firmalarının yenilikçi ve sürdürülebilir tasarımlarından oluşan en son trend ürünlerinden örnekler sergilendi. Sürdürülebilir tekstil ürünlerinin yer aldığı UTİB etkinlik alanı, Avrupa başta olmak üzere Asya, Orta Doğu ve Amerika ülkelerinden 3 binin üzerinde ziyaretçi ağırlarken, UTİB Ev Tekstili yarışması ürünlerinin sergilendiği alan katılımcılardan tam not aldı. Türkiye Frankfurt Başkonsolos Yardımcısı Gürol Baş, Türkiye Frankfurt Ticaret Ataşesi Yusuf Yerkel, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir ile Yönetim Kurulu üyeleri de UTİB tarafından organize edilen Türkiye Ev Tekstili standını ziyaret etti.
 
‘Türk ev tekstili, dünyada ilk 4’te’
 
Heimtextil Frankfurt 2022 Fuarı’nın dünya ev ve mekân tekstilleri sektörünün en geniş kapsamlı ve büyük uluslararası ticaret fuarı konumunda olduğunu hatırlatan UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, sektör paydaşlarının en son ürün, trend, teknoloji, tasarım ve güncel gelişmeleri burada paylaştığını belirtti. Başkan Engin, “Türkiye ev tekstili sektörü, Almanya’nın ihracat değeri bakımından en büyük 2’nci tedarikçisi konumunda bulunuyor. Ülkemizin bu pazarda yüzde 14 gibi çok önemli düzeyde pazar payı mevcut. 2021 yılında Türkiye ev tekstili ihracatı, yaklaşık 3,5 milyar dolar olarak gerçekleşti ve ülkemiz yine dünyanın en büyük ilk dört ev tekstili ihracatçısından biri oldu. Sonuç olarak; günümüzde ev ve mekân tekstilleri denildiğinde Türkiye dünya pazarlarında akla ilk gelen ülkelerden biridir ve artık dünyada ev tekstili sektöründe moda ve trendlerin belirlendiği bir merkez haline geldi” dedi.
 
Uluslararası trend konseyi tarafından belirlenen 2022-2023 sezonun son trendlerinin sergilendiği ve 4 gün süren fuar, önemli konuşmacılara ile konferanslara da ev sahipliği yaptı. Eş zamanlı olarak düzenlenen Heimtextil Summer Special, Techtextil, Texprocess fuarlarına toplam 117 katılımcı ülke, yaklaşık 63.000 ziyaretçi ve 2.300 katılımcı ile Frankfurt fuar merkezinde uluslararası tekstil fuarlarının pandemiden sonra yeniden parlak bir şekilde başlatılması sağlandı. Türkiye, İtalya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, İspanya, Polonya, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Pakistan ve ABD üç etkinliğin tamamında katılım sayılarında ilk sırada yer aldı. Her üç iş platformunda da, hızlı sipariş aktivitesi ve yüksek ziyaretçi kalitesi ve memnuniyetine ek olarak yoğun pozitif enerji özellikle dikkat çekti.
 

En çok okunan

DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
Hosting Türkiye’s largest companies each year, DOMOTEX Turkey is the biggest meeting of the global carpet and floor covering industry in Türkiye and the Middle East. Anticipating great interest from international purchasing professionals, this year’s Exhibition will take place at ANFAŞ International Fair and Congress Centre between 10-13 July in Antalya, with the sector’s giants presenting innovative designs.
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
Global halı ve zemin kaplama sektörünün Türkiye ve Orta Doğu’daki en büyük buluşması olan DOMOTEX Turkey, düzenlendiği her yıl Türkiye’nin dev firmalarına ev sahipliği yapıyor. Antalya’da 10-13 Temmuz tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuara uluslararası satın alma profesyonellerinin yoğun ilgi göstermesi beklenirken, sektör devleri de yenilikçi tasarımlarıyla fuarda yerini almaya hazırlanıyor.
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home, organik şekiller, uyumlu desenler ve soft renklerden oluşan yeni koleksiyonunu sunuyor. Vazolar, lambalar, ev tekstili ve daha fazlasını içeren koleksiyon, H&M Home ile alıcılarla buluşuyor.
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, ihracat yapan firmaların katılacakları yurtdışı fuarlarda nasıl devlet desteği alınabileceğini ve Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da dijital pazarlama ile fuara katılımın verimliliği nasıl arttıracağı ile ilgili bilgiler verdi.
Doğa Dostu Recycle Serisi
Doğa Dostu Recycle Serisi
Ev dekorasyonunu çevre dostu ürünlerle yenilemek isteyenlere özel Madame Coco’nun geri dönüştürülmüş iplikten üretilen Recycle serisi, yatak odalarında doğa dostu bir atmosfer oluşturuyor. Evlerinin havasını değiştirirken sürdürülebilir bir seçeneği tercih edenler, Recycle serisi ile buluşuyor.
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Heimtextil, 286’sı Türkiye’den olmak üzere yaklaşık iki bin katılımcı ile kapılarını yeniden açıyor. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil, 3 senenin ardından sektör paydaşlarını ağırlamak üzere hazırlanıyor.
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan yaklaşık 500 eserlik seçkisiyle evinizin renk ve tasarımına uyumlu estetik bir dekorasyon bütünlüğü sağlayan Pickhobi, mimarlık firmaları ile ortak projeler yürüterek yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandırıyor.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), genç ve yetenekli tasarımcıları tekstil sektörüne kazandırmak amacıyla 12 yıldır düzenlediği Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Master Class’ta ikinci elemeyi geçen 15 tasarımcı finale doğru ilerliyor.
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Uluslararası çapta üne sahip markaları Taç ve Linens ile adından sıkça söz ettiren Zorlu Tekstil, her iki markası ile sunduğu yeni koleksiyonlarıyla yatak odalarınıza sonbahar esintisini getiriyor. Yılın en göz alıcı trendlerini yaşam alanlarına taşıyan Zorlu, %100 pamuk dokusuyla da sağlıklı bir uyku sunuyor.
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Çin'deki mevcut pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar 2022 Edisyonu ertelendi. 15 – 17 Ağustos tarihleri arasında Şanghay'daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılması planlanan Sonbahar fuarı, yine aynı mekanda 2023'te gerçekleştirilecek.