MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu

> MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu
MadameCoco, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü; kadının hayatın içinde var olma sürecini, hayata dair önemli sorumluluklar üstlenirken ruhunun gelişimini ve değişimini konu alan bir söyleşi ile kutladı. Şerife Aksoy ve MadameCoco Marka Elçileri’nin konuşmacı olarak yer aldığı samimi söyleşi, MadameCoco müşterileri tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Türkiye’nin lider ev tekstili ve dekorasyon markası Madame Coco; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Göktürk Mağazası’nda kadınlara özel bir söyleşi düzenledi. Lezzetli tariflerinin yanı sıra, kendi ürünlerini üreten, permakültür, organik tarım ve atıksız mutfak gibi konularla ilgilenen“â la şerife”nin kurucusu Şerife Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Kadının Yolculuğu” söyleşisinde; kadının üretme ve kendini arama yolculuğu konuşuldu. Etkinlikte, Madame Coco’nun çalışma hayatına geri dönmek isteyip ikinci şansı arayan kadınlara iş imkanı sunmak için hayata geçirdiği Marka Elçileri Programı kapsamında istihdam edilen kadınlar da kendi başarı hikayelerini aktardı.

Kadın Olmanın İnanılmaz Yolculuğu
“Kadının Yolculuğu” söyleşisinde kendi deneyimlerinden söz eden Şerife Aksoy, “Kadın, aynı anda pek çok işi yönetebilen çok özel bir canlıdır. Ama bugün istatistiklere baktığımızda; Türkiye’de çalışabilecek nitelikte olan kadınların sadece yüzde 30’unun iş dünyasında yer aldığını görüyoruz. Bu oranın artması ve kadınların kendilerini keşfederek, başkasına bağımlı olmadan kendilerini gerçekleştirmelerinin öneminin farkına varmaları tek dileğim.” dedi.
Kendini arama yolculuğunun 30 yaşında başladığını belirten Aksoy, “Ben 14 yaşımdan beri çalışıyorum. Bir memur ailesinin çocuğuyum. Kendi ekonomik özgürlüğüme sahip olana kadar ailemin isteklerine göre şekillendim. 30 yaşıma geldiğimde tam olarak hayatımda farklı şeyler yapmak istediğimi fark ettim. Eşim bana hayatta ne yapmak istediğimi sorduğunda çok şaşırdım. O güne kadar kimse bana bunu sormamıştı. İşte kendimi arama yolculuğum o zaman başladı.Mutfak sınıfında sınavları 8 aylık hamileyken bitirdim. Ve bundan sonraki süreçte tüm hikayemi değiştirdim. Ben zamanla kendi yapabileceklerimi keşfettim, toprakla bağımı güçlendirdim.Bir kadın olarak üretmekten, yeteneklerimi keşfetmekten ilham alıyorum ve tüm kadınların bunu yaşayabilmesini istiyorum.” dedi.

Kadınların kendileri tanımalarının birey olabilmeleri için çok önemli olduğuna dikkat çeken Şerife Aksoy sözlerine şöyle devam etti: “Bugün vermek istediğim mesaj şu;hayatınızda sürekli birileri ne yapmanız, nasıl yaşamanız gerektiğini söylüyor, söylemeye de devam edecek. Ancak kendimizi bulabilmek için hayatımızdaki o kırılma anını yakalayacak cesareti göstermemiz gerekiyor. Bu noktada birçok markanın kadınların o cesareti yakalamasına destek olması çok önemli. Ülkemizin, kadın gücümüzün buna ihtiyacı var. Madame Coco kadın istihdamına yönelik çalışmalarıyla buna vesile olan çok güzel bir örnek.” dedi.
 

En çok okunan

UİB’den Temmuz Ayında 2,2 Milyar Dolarlık İhracat
UİB’den Temmuz Ayında 2,2 Milyar Dolarlık İhracat
Türkiye’nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri’nin (UİB), Temmuz ayı ihracat rakamları açıklandı. Temmuz ayındaki ihracatı 2 milyar 157 milyon dolar olan UİB’in, geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 31 milyar 598 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Ambalaj Tasarımında Yeni Trend: Sürdürülebilirlik
Ambalaj Tasarımında Yeni Trend: Sürdürülebilirlik
Global ölçekte mücadele edilen çevre ve iklim krizi, tüketicilerin çevreye duyarlı hale gelmesini sağlıyor. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin ambalajlarda sürdürülebilirliğe giderek daha fazla önem verdiğini ve satın alma alışkanlıklarının da bu doğrultuda şekillendiğini gösteriyor. Tüketicilerin büyük çoğunluğu sürdürülebilir şekilde paketlenmiş ürünler için daha fazla ödemeye de istekli.
DENİB Temmuz Ayı İhracat Verileri
DENİB Temmuz Ayı İhracat Verileri
Temmuz ayı ihracat verileri Konya’da açıklandı. Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe ve ihracat ailesinin katılım sağladığı toplantıda DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu da yer aldı.
Dünyanın Ekonomisi Türkiye’de Konuşulacak
Dünyanın Ekonomisi Türkiye’de Konuşulacak
Türkiye'nin küresel pazarlarda etkin rol oynaması için çalışmalarını sürdüren Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Tüyap Fuarcılık Grubu iş birliği ile 2 -5 Kasım tarihleri arasında Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek Türkiye’nin en kapsamlı karma ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022’ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 
Bella Maison’dan Yatak Odanızı Güzelleştirecek Nevresim Takımları
Bella Maison’dan Yatak Odanızı Güzelleştirecek Nevresim Takımları
Her sezon farklı tasarımlara hayat veren Bella Maison, yeni sezon nevresim takımları ile yatak odalarının atmosferini değiştiriyor. Palmiyeleri, çiçekleri ve klasik çizgileri sevenler için tasarlanan Willow, Palm, Casablanca ve Santorini nevresim takımları, en güzel uykuların vazgeçilmezi oluyor.
Exports of 2.2 Billion Dollars from UİB in July
Exports of 2.2 Billion Dollars from UİB in July
The export figures of Uludag Exporters' Associations (UIB), the second largest exporting union of Turkey on the basis of the General Secretariat, were announced in July. UIB's exports in July amounted to $ 2 billion 157 million, and the amount of exports in the 12-month period in retrospect amounted to $ 31 billion 598 million.
A New Trend in Packaging Design: Sustainability
A New Trend in Packaging Design: Sustainability
The environmental and climate crisis, which is being fought on a global scale, is making consumers sensitive to the environment. Research shows that consumers are increasingly paying attention to sustainability in packaging, and their purchasing habits are also shaping in this direction. The vast majority of consumers are also willing to pay more for sustainably packaged products.
DENİB Export Data for July Has been Announced
DENİB Export Data for July Has been Announced
Export data for July were announced in Konya. Minister of Trade Dr. Mehmet Muş, President of the Turkish Exporters Assembly Mustafa Gültepe and DENIB President Hüseyin Memişoğlu also took part in the meeting, which was attended by the export family. Commenting on the export data, President Memişoğlu stated that  our country's export increased by 13.4% in July to 18.6 billion dollars, and the exports of Denizli announced by TIM were $331 million, an increase of 1.1 percent.  
The Economy of the World Will Be Discussed in Turkey
The Economy of the World Will Be Discussed in Turkey
Independent Industrialists and Businessmen's Association (MÜSİAD), which keeps pushing for Turkey to participate actively in international markets, is preparing to host MUSIAD EXPO 2022, Turkey's most comprehensive mixed trade fair, which will be held at Tüyap Istanbul Fair and Congress Center between 2 -5 November in cooperation with Tüyap Fairs Group. 
Bedding Sets from Bella Maison will Beautify Your Bedroom
Bedding Sets from Bella Maison will Beautify Your Bedroom
Bella Maison, which gives life to different designs every season, changes the atmosphere of bedrooms with duvet covers. Designed for those who love palms, flowers and classic lines, new season duvet covers are indispensable for the most beautiful sleep.