MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu

> MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu
MadameCoco, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü; kadının hayatın içinde var olma sürecini, hayata dair önemli sorumluluklar üstlenirken ruhunun gelişimini ve değişimini konu alan bir söyleşi ile kutladı. Şerife Aksoy ve MadameCoco Marka Elçileri’nin konuşmacı olarak yer aldığı samimi söyleşi, MadameCoco müşterileri tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Türkiye’nin lider ev tekstili ve dekorasyon markası Madame Coco; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Göktürk Mağazası’nda kadınlara özel bir söyleşi düzenledi. Lezzetli tariflerinin yanı sıra, kendi ürünlerini üreten, permakültür, organik tarım ve atıksız mutfak gibi konularla ilgilenen“â la şerife”nin kurucusu Şerife Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Kadının Yolculuğu” söyleşisinde; kadının üretme ve kendini arama yolculuğu konuşuldu. Etkinlikte, Madame Coco’nun çalışma hayatına geri dönmek isteyip ikinci şansı arayan kadınlara iş imkanı sunmak için hayata geçirdiği Marka Elçileri Programı kapsamında istihdam edilen kadınlar da kendi başarı hikayelerini aktardı.

Kadın Olmanın İnanılmaz Yolculuğu
“Kadının Yolculuğu” söyleşisinde kendi deneyimlerinden söz eden Şerife Aksoy, “Kadın, aynı anda pek çok işi yönetebilen çok özel bir canlıdır. Ama bugün istatistiklere baktığımızda; Türkiye’de çalışabilecek nitelikte olan kadınların sadece yüzde 30’unun iş dünyasında yer aldığını görüyoruz. Bu oranın artması ve kadınların kendilerini keşfederek, başkasına bağımlı olmadan kendilerini gerçekleştirmelerinin öneminin farkına varmaları tek dileğim.” dedi.
Kendini arama yolculuğunun 30 yaşında başladığını belirten Aksoy, “Ben 14 yaşımdan beri çalışıyorum. Bir memur ailesinin çocuğuyum. Kendi ekonomik özgürlüğüme sahip olana kadar ailemin isteklerine göre şekillendim. 30 yaşıma geldiğimde tam olarak hayatımda farklı şeyler yapmak istediğimi fark ettim. Eşim bana hayatta ne yapmak istediğimi sorduğunda çok şaşırdım. O güne kadar kimse bana bunu sormamıştı. İşte kendimi arama yolculuğum o zaman başladı.Mutfak sınıfında sınavları 8 aylık hamileyken bitirdim. Ve bundan sonraki süreçte tüm hikayemi değiştirdim. Ben zamanla kendi yapabileceklerimi keşfettim, toprakla bağımı güçlendirdim.Bir kadın olarak üretmekten, yeteneklerimi keşfetmekten ilham alıyorum ve tüm kadınların bunu yaşayabilmesini istiyorum.” dedi.

Kadınların kendileri tanımalarının birey olabilmeleri için çok önemli olduğuna dikkat çeken Şerife Aksoy sözlerine şöyle devam etti: “Bugün vermek istediğim mesaj şu;hayatınızda sürekli birileri ne yapmanız, nasıl yaşamanız gerektiğini söylüyor, söylemeye de devam edecek. Ancak kendimizi bulabilmek için hayatımızdaki o kırılma anını yakalayacak cesareti göstermemiz gerekiyor. Bu noktada birçok markanın kadınların o cesareti yakalamasına destek olması çok önemli. Ülkemizin, kadın gücümüzün buna ihtiyacı var. Madame Coco kadın istihdamına yönelik çalışmalarıyla buna vesile olan çok güzel bir örnek.” dedi.
 

En çok okunan

DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
DOMOTEX hosts pioneers of the Turkish carpet and floor coverings industry in Antalya
Hosting Türkiye’s largest companies each year, DOMOTEX Turkey is the biggest meeting of the global carpet and floor covering industry in Türkiye and the Middle East. Anticipating great interest from international purchasing professionals, this year’s Exhibition will take place at ANFAŞ International Fair and Congress Centre between 10-13 July in Antalya, with the sector’s giants presenting innovative designs.
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
DOMOTEX Turkey halı ve zemin kaplamaları sektörü devlerini Antalya’da ağırlayacak
Global halı ve zemin kaplama sektörünün Türkiye ve Orta Doğu’daki en büyük buluşması olan DOMOTEX Turkey, düzenlendiği her yıl Türkiye’nin dev firmalarına ev sahipliği yapıyor. Antalya’da 10-13 Temmuz tarihleri arasında ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek fuara uluslararası satın alma profesyonellerinin yoğun ilgi göstermesi beklenirken, sektör devleri de yenilikçi tasarımlarıyla fuarda yerini almaya hazırlanıyor.
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home 2023 Yeni Koleksiyonunu Sunar
H&M Home, organik şekiller, uyumlu desenler ve soft renklerden oluşan yeni koleksiyonunu sunuyor. Vazolar, lambalar, ev tekstili ve daha fazlasını içeren koleksiyon, H&M Home ile alıcılarla buluşuyor.
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, ihracat yapan firmaların katılacakları yurtdışı fuarlarda nasıl devlet desteği alınabileceğini ve Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da dijital pazarlama ile fuara katılımın verimliliği nasıl arttıracağı ile ilgili bilgiler verdi.
Doğa Dostu Recycle Serisi
Doğa Dostu Recycle Serisi
Ev dekorasyonunu çevre dostu ürünlerle yenilemek isteyenlere özel Madame Coco’nun geri dönüştürülmüş iplikten üretilen Recycle serisi, yatak odalarında doğa dostu bir atmosfer oluşturuyor. Evlerinin havasını değiştirirken sürdürülebilir bir seçeneği tercih edenler, Recycle serisi ile buluşuyor.
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Heimtextil, 286’sı Türkiye’den olmak üzere yaklaşık iki bin katılımcı ile kapılarını yeniden açıyor. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil, 3 senenin ardından sektör paydaşlarını ağırlamak üzere hazırlanıyor.
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan yaklaşık 500 eserlik seçkisiyle evinizin renk ve tasarımına uyumlu estetik bir dekorasyon bütünlüğü sağlayan Pickhobi, mimarlık firmaları ile ortak projeler yürüterek yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandırıyor.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), genç ve yetenekli tasarımcıları tekstil sektörüne kazandırmak amacıyla 12 yıldır düzenlediği Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Master Class’ta ikinci elemeyi geçen 15 tasarımcı finale doğru ilerliyor.
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Uluslararası çapta üne sahip markaları Taç ve Linens ile adından sıkça söz ettiren Zorlu Tekstil, her iki markası ile sunduğu yeni koleksiyonlarıyla yatak odalarınıza sonbahar esintisini getiriyor. Yılın en göz alıcı trendlerini yaşam alanlarına taşıyan Zorlu, %100 pamuk dokusuyla da sağlıklı bir uyku sunuyor.
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Çin'deki mevcut pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar 2022 Edisyonu ertelendi. 15 – 17 Ağustos tarihleri arasında Şanghay'daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılması planlanan Sonbahar fuarı, yine aynı mekanda 2023'te gerçekleştirilecek.