MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu

> MadameCoco, Kadının Yolculuğu Söyleşisi ile Kadınlara İlham Oldu
MadameCoco, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü; kadının hayatın içinde var olma sürecini, hayata dair önemli sorumluluklar üstlenirken ruhunun gelişimini ve değişimini konu alan bir söyleşi ile kutladı. Şerife Aksoy ve MadameCoco Marka Elçileri’nin konuşmacı olarak yer aldığı samimi söyleşi, MadameCoco müşterileri tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Türkiye’nin lider ev tekstili ve dekorasyon markası Madame Coco; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Göktürk Mağazası’nda kadınlara özel bir söyleşi düzenledi. Lezzetli tariflerinin yanı sıra, kendi ürünlerini üreten, permakültür, organik tarım ve atıksız mutfak gibi konularla ilgilenen“â la şerife”nin kurucusu Şerife Aksoy’un konuşmacı olarak katıldığı “Kadının Yolculuğu” söyleşisinde; kadının üretme ve kendini arama yolculuğu konuşuldu. Etkinlikte, Madame Coco’nun çalışma hayatına geri dönmek isteyip ikinci şansı arayan kadınlara iş imkanı sunmak için hayata geçirdiği Marka Elçileri Programı kapsamında istihdam edilen kadınlar da kendi başarı hikayelerini aktardı.

Kadın Olmanın İnanılmaz Yolculuğu
“Kadının Yolculuğu” söyleşisinde kendi deneyimlerinden söz eden Şerife Aksoy, “Kadın, aynı anda pek çok işi yönetebilen çok özel bir canlıdır. Ama bugün istatistiklere baktığımızda; Türkiye’de çalışabilecek nitelikte olan kadınların sadece yüzde 30’unun iş dünyasında yer aldığını görüyoruz. Bu oranın artması ve kadınların kendilerini keşfederek, başkasına bağımlı olmadan kendilerini gerçekleştirmelerinin öneminin farkına varmaları tek dileğim.” dedi.
Kendini arama yolculuğunun 30 yaşında başladığını belirten Aksoy, “Ben 14 yaşımdan beri çalışıyorum. Bir memur ailesinin çocuğuyum. Kendi ekonomik özgürlüğüme sahip olana kadar ailemin isteklerine göre şekillendim. 30 yaşıma geldiğimde tam olarak hayatımda farklı şeyler yapmak istediğimi fark ettim. Eşim bana hayatta ne yapmak istediğimi sorduğunda çok şaşırdım. O güne kadar kimse bana bunu sormamıştı. İşte kendimi arama yolculuğum o zaman başladı.Mutfak sınıfında sınavları 8 aylık hamileyken bitirdim. Ve bundan sonraki süreçte tüm hikayemi değiştirdim. Ben zamanla kendi yapabileceklerimi keşfettim, toprakla bağımı güçlendirdim.Bir kadın olarak üretmekten, yeteneklerimi keşfetmekten ilham alıyorum ve tüm kadınların bunu yaşayabilmesini istiyorum.” dedi.

Kadınların kendileri tanımalarının birey olabilmeleri için çok önemli olduğuna dikkat çeken Şerife Aksoy sözlerine şöyle devam etti: “Bugün vermek istediğim mesaj şu;hayatınızda sürekli birileri ne yapmanız, nasıl yaşamanız gerektiğini söylüyor, söylemeye de devam edecek. Ancak kendimizi bulabilmek için hayatımızdaki o kırılma anını yakalayacak cesareti göstermemiz gerekiyor. Bu noktada birçok markanın kadınların o cesareti yakalamasına destek olması çok önemli. Ülkemizin, kadın gücümüzün buna ihtiyacı var. Madame Coco kadın istihdamına yönelik çalışmalarıyla buna vesile olan çok güzel bir örnek.” dedi.
 

En çok okunan

İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İhracatçı Firmaların Yurt Dışında Fuara Katılırken Dikkat Etmesi Gerekenler
İnovakademi Genel Müdürü Gökhan Erol, ihracat yapan firmaların katılacakları yurtdışı fuarlarda nasıl devlet desteği alınabileceğini ve Multiligo İş Geliştirme Direktörü Barış Yaşbala da dijital pazarlama ile fuara katılımın verimliliği nasıl arttıracağı ile ilgili bilgiler verdi.
Doğa Dostu Recycle Serisi
Doğa Dostu Recycle Serisi
Ev dekorasyonunu çevre dostu ürünlerle yenilemek isteyenlere özel Madame Coco’nun geri dönüştürülmüş iplikten üretilen Recycle serisi, yatak odalarında doğa dostu bir atmosfer oluşturuyor. Evlerinin havasını değiştirirken sürdürülebilir bir seçeneği tercih edenler, Recycle serisi ile buluşuyor.
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Minimum Bütçe, Maksimum Tanıtım
Heimtextil, 286’sı Türkiye’den olmak üzere yaklaşık iki bin katılımcı ile kapılarını yeniden açıyor. Dünyanın en büyük ve en kapsamlı ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil, 3 senenin ardından sektör paydaşlarını ağırlamak üzere hazırlanıyor.
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Pickhobi ile Hayalinizdeki Dünyayı Yaşam Alanınızda Hissedin
Çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan yaklaşık 500 eserlik seçkisiyle evinizin renk ve tasarımına uyumlu estetik bir dekorasyon bütünlüğü sağlayan Pickhobi, mimarlık firmaları ile ortak projeler yürüterek yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandırıyor.
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin (UTİB), genç ve yetenekli tasarımcıları tekstil sektörüne kazandırmak amacıyla 12 yıldır düzenlediği Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması Master Class’ta ikinci elemeyi geçen 15 tasarımcı finale doğru ilerliyor.
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Zorlu Tekstil ile Sonbahar Esintisi
Uluslararası çapta üne sahip markaları Taç ve Linens ile adından sıkça söz ettiren Zorlu Tekstil, her iki markası ile sunduğu yeni koleksiyonlarıyla yatak odalarınıza sonbahar esintisini getiriyor. Yılın en göz alıcı trendlerini yaşam alanlarına taşıyan Zorlu, %100 pamuk dokusuyla da sağlıklı bir uyku sunuyor.
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar Edisyonu 2023'e Ertelendi
Çin'deki mevcut pandemi koşulları göz önünde bulundurularak, Intertextile Shanghai Ev Tekstili Sonbahar 2022 Edisyonu ertelendi. 15 – 17 Ağustos tarihleri arasında Şanghay'daki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde yapılması planlanan Sonbahar fuarı, yine aynı mekanda 2023'te gerçekleştirilecek.
Skyland Hom Dekorasyon Merkezi Genç Tasarımcılara Kapılarını Açıyor
Skyland Hom Dekorasyon Merkezi Genç Tasarımcılara Kapılarını Açıyor
Skyland HOM Dekorasyon Merkezi’nde oldukça geniş bir alana yayılan ortak alanlarda genç tasarımcıların ürünleri ve tasarımları sergilenirken, bu alanlar aynı zamanda network ağı oluşturmaları için de olanak sunuyor. Böylelikle çeşitli iş birliklerininin önü açılırken, aynı zamanda gençler kendilerini geliştirebiliyor.
Geleneksel ve Modernin Harmonisi Yatak Odalarında
Geleneksel ve Modernin Harmonisi Yatak Odalarında
Kaliteli ve sağlıklı tasarımlarıyla kullanıcılarını her zaman konforlu ev tekstili ürünleriyle buluşturan Cottonbox, 2022 İlkbahar & Yaz Koleksiyonu’nda yer alan nevresim takımlarıyla yatak odalarının atmosferini yenilemeye devam ediyor. Koleksiyonda yer alan Folk Art Ranforce serisi ile geleneksel Türk sanatlarının mirası olan nakışlar ve modern tasarım yatak odalarında buluşuyor.
Autumn Ambiance with Zorlu Tekstil
Autumn Ambiance with Zorlu Tekstil
Zorlu Tekstil, with its internationally famous brands Taç and Linens which made a name for itself, brings the ambiance of autumn to your bedrooms with its new collections offered with both brands. Zorlu gives a good sleep with its 100% cotton fabric while bringing the most glamorous trends of the year to living spaces.