Tosunoğlu Tekstil, Üretimine Yeni Tesisinde Devam Ediyor

> Tosunoğlu Tekstil, Üretimine Yeni Tesisinde Devam Ediyor
Pandemi sürecinde satın aldığı tesis ve tadilat çalışmaları için 40 Milyon tl yatırım yapan Tosunoğlu Tekstil, yeni tesislerinde üretime başladı.

Tosunoğlu Tekstil, Sofidel Kağıt’a ait, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 22 bin metrekaresi kapalı 70 bin metrekare arsasını ve fabrika binasını 28 milyon TL bedelle satın aldı. Firma, makine parkurunu büyüterek tezgah sayısını 36’ya çıkardığı ve ram makinesi sayısını artırdığı tesise 40 Milyon TL’lik yatırım yaptı.

Yeni tesisle birlikte üretim kapasitelerini yüzde 20 arttırdıklarını ifade eden Tosunoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Tosunoğlu; ‘’Önceki fabrikamızda ciddi anlamda yer sorunu yaşıyordur. Dört ayrı binada üretim yapmamıza rağmen raht çalışamıyorduk. Tüm üretim hatlarını aynı çatı altında toplamak üzere bu yatırımı yapık. Geçen yıl satın aldığımız tesiste tadilat çalışmalarını tamamladık, makine parkurumuzu yeni makinelerle büyüttük. Üretim kapasitemizi de yüzde 20 oranında artırdık.’’ İfadelerinde bulundu.

‘’Üretimimizin yüzde 80’ini 66 ülkeye ihraç ediyoruz.’’

Yılda 3 milyon metre döşemelik kumaş ürettiklerini söyleyen Tosunoğlu, şunları söyledi; ‘’ Üretimimizin yüzde 80’ini 66 ülkeye ihraç ediyoruz. İç ve dış mekan için döşemelik kumaş üretiyoruz. Pandemi sürecinde dış mekanlarda kullanılan kumaşlara talep arttı. İnsanlar sert mobilyalar yerine kumaşlı mobilyaları tercih edince dış mekan kumaşlara ilgi yoğunlaştı. Döşemelik kumaş ve özellikle son 5 yıldır üretimini yaptığımız dış mekan kumaşlarında yenilikçi ürünler üretmeyi planlıyoruz. Bitmiş ürün olarak mutfak tekstili de artış trendine girdi. Geçen yıl Amerika’ya mutfak tekstili ürünleri ihraç ettik.”
 

En çok okunan

Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
Anneler Gününü Işıldayan Nevresim Takımı ile TAÇ’landırın!
İnovatif ürünleriyle ev tekstilinde farklılıklara imza atan TAÇ, Anneler Gününe özel tasarladığı çiçek desenli nevresim takımıyla bahar ayının enerjisini yansıtıyor. Gündüzleri gün ışığını ya da florasan ışığını toplayıp geceleri de topladığı bu ışığı yansıtan Glow özellikli Nevresim Takımı, özel deseniyle yatak odasında ışıltılı bir görünüm sunuyor.
Bizi Herkesten İyi Tanıyan  Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi Herkesten İyi Tanıyan Annelerimize Özdilek’ten Hediye
Bizi herkesten daha iyi tanıyan annelerimiz için Özdilek Ev Tekstili’nin yüzde yüz pamuklu kumaştan hazırladığı Özdilek Mother’s Love Nevresim Takımı, annelerimizin zevkine hitap edebilecek anlamlı bir hediye seçeneği oluşturuyor.
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Küçük Ama Çok Amaçlı Parçalar; Doğtaş Puflar!
Rengarenk tasarımları, farklı şekil alternatifleriyle Doğtaş puflar; sephadan, dizüstü bilgisayar masasına kadar tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Taptaze Çiçekler En Şık Vazolarla Buluşuyor
Ev ve yaşam alanları için sunduğu binlerce fikir ve öneri ile hayatı güzelleştiren Paşabahçe Mağazaları, ilk deneyim mağazasını İstanbul Erenköy’de hizmete açtı. Müşterilerin yeni koleksiyonları deneyimlerken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini sağlayan Paşabahçe Mağazaları deneyim mağazası, Floral alanı ile de dikkatleri üzerine çekiyor.
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Yatak Odalarınıza Chakra Dokunuşu!
Chakra, içinizi ısıtacak pike, nevresim takımları, çarşaf; birbirinden rahat yorgan, yastık ve yastık kılıfları ile yatak odalarınızın keyfini artırıyor.
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Intertextile Shanghai Bahar Fuarı Sona Erdi
Küresel sektör için ilkbahar/yaz sezonunun birincil kaynak platformu olan Intertextile Shanghai Apparel Fabrics, geçen hafta başarılı bir şekilde tamamlandı. 17-19 Mart tarihleri arasında yapılan fuar, hybrid yani fiziksel fuara paralel, online olarak da gerçekleştirildi.
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
‘’Detgis’in 20. Yılında 20 Duayen İş İnsanı’’ bugünkü konuğu: Celal Memişoğlu
Ankara yolu üzerindeki Makrotekstil showroomunda gerçekleştirilen programda, moderatör Osman Nuri Keskin'in ''Denizli’deki duayenlerimizin başarı sırlarını öğrenip aktarmak istiyoruz.'' sözlerinin akabinde, Sayın Celal Memişoğlu hayat tecrübelerini bizlerle paylaştı.
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım
Home Textiles Week kapsamında gerçekleşen ‘’Aşılama Sonrası Tüketiciler için İşlevsel Tekstil Ürünleri: Hijyen, Sürdürülebilirlik ve Doğal Yaklaşım’’ konulu program, Devan Chemicals CEO’su Sven Ghyselink ve Trendwolves Trend Şefi ve Ortağı Tom Palmaert’ın katılımı ve Home Textile Today Dergisi Baş Editörü Jenifer Marks moderatörlüğünde gerçekleşti.
Home Textiles Week Başladı!
Home Textiles Week Başladı!
Home Textile Today Dergisi ve Home Fashion Products Association işbirliğinde düzenlenen sanal ‘’Home Textiles Week’’ (Ev Tekstili Haftası) başladı.
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
''Detgis'in 20. Yılında 20 duayen İş İnsanı'' Programına Konuk Olan Ahmet Aysu, Bahar Tekstil'in Kuruluşunu Anlattı
Babadağ’da genç yaşta çıkmış olduğu tekstil yolculuğuna bugün 2 fabrika ve yüzlerce çalışanıyla devam etmekte olan ve Babadağ’da Yüksel Abi olarak tanınan Ahmet Aysu Bahar Tekstil’in kuruluşunu anlattı.